مِه – بخار محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت

مِه – بخار: محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت آفت سن گندم جهاد کشاورزی هرمزگان کشت گندم مزارع گندم هرمزگان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کر

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از بعضی «سیاه نمایی ها» در مورد برجام انتقاد کرد.

روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کر

باهنر: روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کرده / بعضی سیاه نمایی می کنند و می گویند برجام اثری نداشت

عبارات مهم : انتخابات

باهنر: روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کرده / بعضی سیاه نمایی می کنند و می گویند برجام اثری نداشت؛ ما با برجام 7 گل زدیم / حاضر نیستم به وقت قبل از برجام برگردیم / کاندیداها وعده ندهند و اموال کشور را به تاراج نگذارند

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از بعضی «سیاه نمایی ها» در مورد برجام انتقاد کرد.

به گزارش گزینش ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست هر سال اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با اشاره به اهمیت انتخابات شورای شهر و دِه و نظر شورای نگهبان راجع به نظارت بر این انتخابات گفت: زمانی که این مسئله (تشکیل شوراهای شهر و روستا) مطرح شد، شورای نگهبان اعلام کرد براساس تصویب قانون اساسی این شورا نمی تواند نظارتی بر انتخابات شورای نگهبان داشته باشد و دیگر اینکه امکان نظارت بر این انتخابات را با گستردگی و تعداد زیاد داوطلبان نخواهد داشت.

روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کر

وی افزود: براین اساس مجلس شورای اسلامی در آن دوره در یک تصمیم گیری عجولانه و شتاب زده نظارت بر انتخابات شورای شهر را پذیرفت. ولی مجلس نمی تواند ناظر خوبی بر انتخابات شورای شهر باشد. این مسئله ربطی به این ندارد که مجلس دارای چه جناحیست. اساسا ساختار مجلس جهت نظارت بر شوراهای شهر ساخته نشده است لیکن نه دفاتر استانی دارد و نه می تواند بر آن نظارت کند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: شوراهای شهر دارای اهمیت و جایگاه بالایی هستند و به آنها امیدهای زیادی می رود. در واقع یک نوع پارلمان محلی محسوب می شوند که نباید تحت الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد و افراد پاکدست خبره و شایسته در آن حضور داشته باشند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از بعضی «سیاه نمایی ها» در مورد برجام انتقاد کرد.

باهنر در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری با طرح این توصیه که بعضی می گویند فرقی ندارد چه کسی مدیر جمهور آینده شود، لیکن اوضاع ما از این بهتر نخواهد شد، گفت: در پاسخ به این پرسش باید عملکرد 4 مدیر جمهور اخیر را به خوبی دید اگر اوضاع کشور را در دوره های متفاوت روسای جمهور بررسی کنید می بینیم سیاست همه دولت ها با یکدیگر متفاوت بوده و سیاست های آنها بر عمق منزل های مردم تأثیر گذاشته هست. لذا دوره های ریاست جمهوری کشور متفاوت بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: بعضی دیگر نیز این ادعا را مطرح می کنند که انتخابات در کشور امری بیهوده است و هر کسی که خود بخواهد از صندوق خارج می کنند که باید به آنها نیز گفت اگر اینگونه بود در دولت های متفاوت افرادی مخالف آن سیاست ها و رویکردها گزینش نمی شدند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در همین زمینه یادآور شد: به عنوان مثال آقای خاتمی از دل دولت آقای هاشمی بیرون آمد و آقای احمدی نژاد در انتخاباتی که همه مسئولیت آن برعهده دولت آقای خاتمی بود گزینش شد.

روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کر

باهنر خاطرنشان کرد: اوضاع فعلی اصلاح طلبان با آقای هاشمی را نباید دید. در آن وقت که آقای هاشمی مدیر جمهور بود و آقای خاتمی گزینش شد اصلاح طلبان تازیانه های نقد و توهین را بر مرحوم هاشمی وارد می کردندو حرف هایی می زدند و به او نسبت هایی مانند عالیجناب سرخپوش و … می دادند.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد دولت آقای روحانی طی چهارسال گذشته گفت: نقدهای ما به دولت آقای روحانی نباید غیرمنصفانه باشد لیکن این نقدها نتیجه برعکسی خواهد داشت و باعث می شود نظر مردم به نوعی دیگر شود. اگر انتخابات سال 88 را به خاطر داشته باشید می بینید که در آن سال یک طرف مدام اعلام می کرد در این چهار سال کاری نشده و تمام دستاوردهای کشور و نظام را زیرسوال می برد و سیاه نمایی می کرد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از بعضی «سیاه نمایی ها» در مورد برجام انتقاد کرد.

نایب مدیر سابق مجلس شورای اسلامی به سخن رهبر انقلاب در این زمینه اشاره کرد و گفت: طی سال های گذشته از انقلاب کارهای خوب زیادی انجام شده است که جهت خود توماری است ولی کارهای انجام نشده هم زیاد است که باید به آن پرداخت.

باهنر با بیان اینکه مطالبات مردم انتها ندارد و باید به دنبال انجام مطالبات آنها بود، خاطرنشان کرد: کارنامه انقلاب اسلامی در خدمت به مردم خوب است ولی همچنان کارها مهمی منتظر اجراست که امیدواریم دولت ها بتوانند با مدیریت و تدبیر درست خود آنها را انجام دهند.

روحانی زمانی روی کار آمد که تورم 44 درصد بود، الان تورم 30 درصد کم کردن پیدا کر

وی در ادامه به عملکرد و کارنامه دولت روحانی اشاره و تصریح کرد: در این مدت اقداماتی انجام شده است است که بعضی از آنها قابل تقدیر است به عنوان مثال در حوزه اقتصادی فعالیت هایی انجام شده است است که باید به عنوان نکات مثبت به آن اشاره کرد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری به کم کردن تورم در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: زمانی که دولت آقای روحانی روی کار آمد کشور تورم 44 درصدی را تجربه می کرد ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته تورم حداقل 30 درصد کم کردن پیدا کرد.

باهنر با اشاره به اینکه آیا اساسا هدفگذاری تورم تک رقمی جهت کشورمان سیاست راهبردی درستی است یا خیر، گفت: به نظر بنده در سیاست رکود تورمی هدفگذاری تورم تک رقمی اشتباه است و بنده اگر بخواهم هدفگذاری داشته باشم آن را در حد 22 درصد قرار می دهم چون تورم رکود باعث می شود ضمن ایجاد رکود تولید نیز یخ بزند. لذا تورم تاجایی باید کنترل شود که چرخ های اقتصادی نیز بچرخد.

وی به مسئله رشد اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و گفت: رشد اقتصادی کشور طی 4 سال اخیر از منهای 5 درصد به 8 درصد رسید که ما نیز این عدد را تکذیب نمی کنیم و می گوییم عدد و رقم درستی است ولی باید دید اگر میزان نفت را نیز از آن کم کنیم همین عدد خواهد شد یا نه.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مبلغ رشد نفت را از این مسئله کم کنیم رقم رشد 0.9 درصد می شود، اگر رشد اقتصادی ما رشدی مستمر و پایدار باشد کارآفرین کشور عدد مثبت و خوبی را تجربه می کرد که در واقع اینگونه نبود. هرچند در حوزه انرژی و نفت کارها خوبی شده است است و ما جهت نخستین بار در برداشت نفت با قطر تقریباً یکی شدیم و به سمت جلو حرکت کردیم ولی اگر بخواهیم آن را در رشد اقتصادی نیز ببینیم، این رشد دفعی ومقطعی است و استمرار نخواهد داشت.

باهنر گفت: اگر رشد اقتصادی 8 درصدی ما مستمر بود باید هر سال یک و نیم میلیون شغل تازه ایجاد می شد ولی بیکاری در کشور عزیزمان ایران داد می زند و وجود 4 یا 5 میلیون فارغ التحصیل بدون کار در کشور شوخی نیست.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه رویکردهای بعضی از دولتمردان در کابینه آقای روحانی در تعامل با هم نیست، گفت: بنده جای دیگری نیز گفته بودم دولت آقای روحانی 10 سرتیپ دارد و یک سرلشگر ندارد. به طوری که می بینیم کارها بعضی وزرا در هماهنگی با کل دولت نیست. و بعضا در جهت هم افزایی دولت دیده نمی شود.

نایب مدیر سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به رکود در صنایع متفاوت کشور نیز خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون تن فولاد در کارخانه های اصفهان مانده است و تا مشتری نباشد کارخانه به فعالیت نمی افتد یا کارخانه کاشی سازی نمی تواند با سایر کارخانه های خارجی و مشابه مسابقه کند.

باهنر با اشاره به مسئله مسکن نیز گفت: صنعت مسکن در حداقل 100 حوزه رونق ایجاد می کند و هنگامی که که این صنعت می خوابد صنایع دیگر ما نیز دچار رکود می شود.

وی با اشاره به بیانات بعضی راجع به برجام گفت: بعضی معتقدند برجام هیچ آثاری نداشت و سیاه نمایی می کنند ولی من اعتقاد دارم قرار بود ما با برجام 10 گل به طرف بزنیم و هیچ گلی نخوریم ولی در نهایت 7 گل زدیم و دو گل هم خوردیم. اگر امروز از بنده پرسش کنند آیا حاضرید به قبل از برجام برگردید می گویم خیر و فکر می کنم نظر نظام هم این نیست که برجام را ما اول پاره کنیم. بله اگر طرف برابر آن را پاره کرد ما هم آن را آتش می زنیم. ولی اینگونه نیست که در ابتدا آن را پاره کنیم.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: ما باید به قدری در دیپلماسی خود نیرومند عمل کنیم که تا آخرین ریال از حق خود را نیز به زور از حلقوم آنها بیرون بکشیم. تصور من این است که نظام این را هم که ما به قبل از برجام برگردیم قبول ندارد و آن را در شرایطی نگه داشته است که اگر طرف برابر بخواد از آن سوءاستفاده کند، آن نیز توان کمک کردن به آن هم خواهد داشت.

باهنر افزود: بنده در وقت آقای احمدی نژاد هم گفتم اگر همه تحریم ها نیز حل شود 30 تا 35 درصد مسئله کشور حل نخواهد شد. مسئله مهم این دولت این بود که فکر کرد با گره زدن همه پرسشها کشور به برجام و سیاست خارجه می تواند با برطرف این مشکل، پرسشها دیگر را برطرف کند. ولی شاید 35 درصد مسئله کشور به تحریم ها برمی گشت. ولی 65 درصد کار به پرسشها مدیریتی و تدبیر مربوط می شود. اشتباه دولت این بود که تصور کرد با برجام همه چیز گل و بلبل می شود که اینطور نبود.

وی با اشاره به مثالی در این زمینه گفت: قیمت بازار لباس در کشور ما 10 میلیارد دلار و قیمت کیف و کفش حدود سه میلیارد دلار هست. خوشبختانه کشور عزیزمان ایران در هر دو حوزه از نظر کیفیت کالاهای باکیفیتی را تولید می کند که حتی در حوزه لباس و کت و شلوار کالاهای خود را به خارج نیز صادر می کند ولی ما نتوانستیم این بازار این کالا را جهت خود کسب کنیم چون بازار قاچاق به قدری وسیع است که 80 درصد نیاز بازار کیف و کفش و لباس از این طریق تأمین می شود. این مسئله تدبیر، عرضه و سیاست می خواهد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور 6 کاندیدای نهایی جهت انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار است جهت روز انتخابات یک کاندیدا زیاد نداشته باشیم در کشور ما رؤسای جمهور معمولا دو دوره ای بودند ولی هیچ زمانی را نداشتیم که مدیر جمهوری با 0.3 درصد رأی اضافی گزینش شود که در دوره آقای روحانی این اتفاق رخ داد.

باهنر با اشاره به 4 مسئله ای که اگر رخ نمی داد روحانی مدیر جمهور نمی شد، افزود: اگر مرحوم هاشمی عضویت نکرده بود، اگر او رد صلاحیت نشده بود، اگر آقای عارف کناره گیری نکرده بود و اگر دوستان ما با یکدیگر متحد می شدند آقای روحانی رأی نمی آورد که متأسفانه همه چیز دست به دست هم داد و ایشان مدیر جمهور شد.

وی با اشاره به میزان رأی روحانی گفت: به نظر بنده آرای رویش یافته آقای روحانی در این دوره اگر زیاد از ریزش یافته آن نباشد کمتر از آن نیست. به عبارتی آرای رویش یافته روحانی در این دوره زیاد از آرای ریزش یافته آن نیست.

نایب مدیر سابق مجلس شورای اسلامی افزود: اوضاع آقای جهانگیری نیز مشخص است ایشان موقع عضویت وظیفه خود را مشخص کرده و گفتند که کاندیدای پوششی و کمکی هستم و اینکه در نهایت به نفع آقای روحانی کنار خواهد رفت.

باهنر تصریح کرد: در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار این است که خود جبهه مردمی با کاندیدای واحد وارد عرصه شوند. شاید در شرح جبهه اشکالاتی وجود داشته باشد ولی در مجموع امروز بسیار امیدواریم این کار با مدیریت واحد جلو رود و صبح انتخابات یک کاندیدای واحد داشته باشیم.

وی با اشاره به توصیه های سه کاندیدا گفت: کاندیدا اموال کشور را به تاراج نگذارند و وعده هایی ندهند که مجبور شوند از دولت مایه بگذارند. البته نقدها را درست مطرح کنند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری راجع به نظرسنجی که قرار است در جبهه مردمی راجع به گزینه نهایی صورت گیرد، گفت: درنظرسنجی ها کمیت رأی و روند افزایشی یا کم کردن آرا نیز مورد توجه است و در نهایت تلاش می شود عالی ترین گزینه گزینش شود.

باهنر ابراز امیدواری کرد که با برگزاری مناظرات نتیجه و فرد مناسبی گزینش شود.

وی راجع به توصیه رهبری به کاندیداها مبنی بر اینکه نگاه کاندیداها به داخل و حل پرسشها از طریق ملت باشد، گفت: اگر آقای روحانی یا هر دولت دیگری که مسئولیت بر عهده گرفته یا می گیرند باید نگاه ارزش جهت حل پرسشها به داخل باشد. آقای روحانی در دولت پیش عملکردی 4 ساله نداشت، ولی امسال عملکردی 4 ساله دارد و باید به آن نیز پاسخ دهد.

واژه های کلیدی: انتخابات | دولت روحانی | جامعه اسلامی | ریاست جمهوری | انتخابات شورا | انقلاب اسلامی | مجلس شورای اسلامی | انتخابات شورای شهر | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs