مِه – بخار محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت

مِه – بخار: محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت آفت سن گندم جهاد کشاورزی هرمزگان کشت گندم مزارع گندم هرمزگان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ذائقه موسیقی اصیل دچار آسیب شده است است / محمد معتمدی

خواننده ایرانی بابیان اینکه ذائقه موسیقی اصیل در جامعه دچار آسیب شده است هست، گفت: یکی از معضلات امروز موسیقی این است که هیچ رسانه و حمایتی جهت موسیقی در کشور و

ذائقه موسیقی اصیل دچار آسیب شده است است / محمد معتمدی

محمد معتمدی: ذائقه موسیقی اصیل دچار آسیب شده است است

عبارات مهم : ایرانی

خواننده ایرانی بابیان اینکه ذائقه موسیقی اصیل در جامعه دچار آسیب شده است هست، گفت: یکی از معضلات امروز موسیقی این است که هیچ رسانه و حمایتی جهت موسیقی در کشور وجود ندارد.

محمد معتمدی در گفتگو با مهر، ضمن بیان اینکه امروز ذائقه موسیقی اصیل در جامعه به شدت دچار آسیب شده است و فضایی کاملاً مه آلود در فضای این هنر وجود دارد، ابراز داشت: در جامعه موسیقی هیچ گونه ضابطه، خط و ممیزی خاص و تشخیص به وسیله «مردم» وجود ندارد از سوی دیگر به علت نبود آموزش کافی، سطح سلیقه عمومی نیز دچار افت شده است چراکه هیچ رسانه و حمایتی جهت موسیقی نداریم و این جای نگرانی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که روند موسیقی را در سال های اخیر چه طور ارزیابی می کنید، افزود: نوع حرکت قطاری که مسئولان و متولیان امور فرهنگی پیش می برند در اجتماع و بین مردم تأثیر بسیار عمیق دارد که متأسفانه نه تنها به جایی نرسید بلکه حرکت قطار هنری بازیگران و صورت های معروف را نیز تحت شعاع قرار داده است.

مخالف بازخوانی آثار موسیقی قدیم نیستیم
خواننده موسیقی ایرانی بابیان اینکه ۱۰ سال پیش بهتر می توانستیم روند موسیقی را جبران کنیم، ابراز داشت: شرایط فعلی موسیقی را می توان مانند زلزله ویرانگر که شهری را تحت تأثیر قرار می دهد، تشبیه کرد که جهت جبران کاستی های آن، باید پایه هایش را از نوساخت.

معتمدی، هنر را رمز دوام یک اثر موسیقی برشمرد و تصریح کرد: هرچه مبنای آفرینش اثر با اصول زیباشناسی هنر یکی و تابع فطرت بشر باشد، آن را ماندگارتر می کند آثار موسیقی مبتنی بر ارزش های شنیداری و فرهنگ موسیقایی اصیل جامعه به علت برخورداری از ریشه هنرمندانه نیرومند می تواند آن قطعه را جاودانه کند.

وی بابیان اینکه بازخوانی های تازه به شکل های عجیب را می توان به «کلاژ» تشبیه کرد، افزود: اجرا و گرته برداری درست از قطعات ماندگار تاریخ موسیقی، اگر هنرمندانه اجرا شوند به خودی خود نمی توان آن را منفی قلمداد کرد، ولی باید گفت این بازسازی ها، مستقل از اثر اولیه و الهام گرفته از آن ساخته می شوند که باید از روی اصول و با زیباشناسی موسیقی کلاسیک کشور عزیزمان ایران همخوانی داشته باشد.

خواستگاه موسیقی و ادبیات یکی است
خواننده موسیقی ایرانی بابیان اینکه خاستگاه و ریشه موسیقی با ادبیات یکسان هست، ابراز داشت: هرچقدر موسیقی در جامعه اعتلا پیدا کند به همان نسبت ادبیات نیز تقویت می شود لذا آبشخور و سرچشمه این دو، از اعتقادات، فرهنگ و باورهای جامعه ناشی می شود.

معتمدی در ادامه تصریح کرد: موسیقی در شناساندن و معرفی ادبیات نقش بسزایی داشت چراکه شعر بسیاری از آوازها و تصانیفی که در سال های اخیر منتشرشده برگرفته از دیوان حافظ، سعدی و مولانا است.

وی بابیان اینکه مردم به واسطه آوازها تصانیف و آثار موسیقی موزیک سازان و خوانندگان، شعرهای شاعران را می شناسند، افزود: این تناوب روند خوبی دارد تا جایی که خواننده های پاپ نیز در گزینش اشعارشان از ادبیات غنی اصیل کلاسیک استفاده می کنند.

ذائقه موسیقی اصیل دچار آسیب شده است است / محمد معتمدی

واژه های کلیدی: ایرانی | موسیقی | خواننده | خواننده | محمد معتمدی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs