مِه – بخار محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت

مِه – بخار: محصول هرمزگان کشاورزی مبارزه ّبا آفت آفت سن گندم جهاد کشاورزی هرمزگان کشت گندم مزارع گندم هرمزگان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات حرف‌های من ترساندن نیست، یک وقت است/ آنچه شرط بلاغ است می‌گویم ، رسول خادم

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به بیانات صریح اخیر خود در خصوص رویارویی با رقبای رژیم اشغالگر قدس گفت: حرف‌های من ترساندن نیست، بلکه یک وقت است.

حرف‌های من ترساندن نیست، یک وقت است/ آنچه شرط بلاغ است می‌گویم ، رسول خادم

رسول خادم : حرف های من ترساندن نیست، یک وقت است/ آنچه شرط بلاغ است می گویم

عبارات مهم : ایران

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به بیانات صریح اخیر خود در خصوص رویارویی با رقبای رژیم اشغالگر قدس گفت: حرف های من ترساندن نیست، بلکه یک وقت است.

به گزارش مهر، رسول خادم صبحگاه امروز دوشنبه در گفتگو با رادیو پایتخت کشور عزیزمان ایران به بیانات اخیر خود در خصوص تعلیق احتمالی کشتی و حتی ورزش کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: من گمان می کنم مطالبی که در این چند روز بیان شده است و با بعضی از نهادها و شرکت ها مرتبط بوده، طور دیگری به نظر رسیده هست. متاسفانه به جای اینکه به اصل عنوان توجه کنند به پرسشها حاشیه ای پرداختند.

وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد تازه کمیته بین المللی المپیک ما شاهد کارها رژیم صهیونیستی مبنی بر موضع گیری سیاسی و فشار علیه کشور عزیزمان ایران در میادین ورزشی هستیم. در نتیجه ما نیز با توجه به حساسیت مردم نسبت به قهرمانان ملی در میادین بزرگ و انتظار کسب نتیجه نمی توانیم نسبت به این عنوان بی تفاوت باشیم و خود را به خواب بزنیم.

حرف‌های من ترساندن نیست، یک وقت است/ آنچه شرط بلاغ است می‌گویم ، رسول خادم

رئیس فدراسیون کشتی افزود: با توجه به شرایط کنونی شاهد این عنوان هستیم که تعداد زیادی از ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس در رشته های کشتی و جودو در میادین بین المللی شرکت می کنند و این روند با سرعت زیادی در حال زیاد کردن هست. خیلی از این ورزشکاران اغلب خارجی هستند و اصلا پاسپورت رژیم اشغالگر قدس را ندارند ولی با پاسپورت های موقت به خدمت گرفته شده است تا به علت رویارویی با سیاست های کشور عزیزمان ایران در میادین بین المللی ورزشی شرکت کنند تا برنامه های کشور عزیزمان ایران را دچار اخلال کنند.

خادم در رابطه با قدرت و جایگاه کمیته بین المللی المپیک نیز گفت: مناسبات کنونی کمیته بین المللی المپیک نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است هست. قبل از این شاهد بودیم که کشورهای روسیه و آمریکا نفوذ قابل توجهی در کمیته بین المللی داشتند و یک توازنی برقرار کرده بودند، ولی هم اکنون شاهد قدرت گرفتن آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در این نهاد جهانی و عقب نشینی روسیه هستیم. این عنوان باعث شده است آنها از موقعیت کمیته بین المللی المپیک جهت اجرای اهداف سیاسی خود استفاده کنند.

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به بیانات صریح اخیر خود در خصوص رویارویی با رقبای رژیم اشغالگر قدس گفت: حرف‌های من ترساندن نیست، بلکه یک وقت است.

وی ادامه داد: امروزه مقوله ورزش، یک سرگرمی نیست و مردم ما با تمامی مشکلاتی هم که دارند با قهرمانان ملی خود زندگی می کنند و موفقیت آنها نقطه امید آنهاست. در نتیجه ورزش با حساسیت زیادی از سوی مردم دنبال می شود و طبقات میانگین به پایین جامعه با جدیت و توجه فراوانی به روند موفقیت قهرمانان ملی خود می نگرند. در نتیجه ما از مراجع بالادستی خود مثل کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش، شورای امنیت ملی و وزارت امورخارجه خواستار حمایت و توجه زیاد به این عنوان هستیم. ما باید در این استراژی بازبینی کنیم. طبق سیاست های نظام و رجال سیاسی، ما بر عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با رژیم صهیونیستی پایبندیم ولی این عنوان باید در شرایط کنونی به وسیله مراجع بالاتر کشور مورد بررسی و سیاست گذاری مناسبی قرار گیرد، چراکه ممکن است با عواقب بدی جهت ورزش کشور عزیزمان ایران همراه شود.

خادم اظهار داشت: با توجه به این سیاست های کلان اعتقادی و سیاسی نمی توان ورزشکار و مربی را به تنهایی روانه میدان کرد و در شرایطی کاملا منفعل از آنها انتظار تصمیم گیری و برخورد با تبعات آنرا داشت. بحث تعلیق کشتی و حتی ورزش بسیار جدی است در نتیجه نمی توان جهت چنین مساله بزرگی، ورزشکاران و مربیان را با آن مواجه کرد.

رئیس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: من از مراجع بالاتر مثل وزارت امورخارجه، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می خواهم که با تشکیل تیمهای توانمند دیپلماسی و استفاده از ظرفیت های بالای خود فکری به حال این مسئله کنند تا عواقب بدی گریبانگیر ورزش نشود. طبیعتا ما باید پای اعتقادات و سیاست های خود بایستیم ولی باید راهکاری هم جهت ورزشکاران و مربیانی پیدا کنیم که در میدان عمل، واقعا منفعل هستند. تیم های دیپلماسی ما باید خیلی صریح و روشن از سیاست ها و تصمیم گیری های کشور دفاع کنند و این بار سنگین نباید تنها بر دوش ورزشکار و مربی باشد.

حرف‌های من ترساندن نیست، یک وقت است/ آنچه شرط بلاغ است می‌گویم ، رسول خادم

وی در خصوص سکوت و عدم تصویر العمل مراجع مرتبط به این عنوان گفت: من واقعا متاسفم از اینکه ما درد و مساله ورزش را مطرح می کنیم که هزینه هایی دارد، ولی آن مراجعی که باید توجه کنند، سکوت کرده اند. حرف های من ترساندن نیست، بلکه یک وقت جهت چاره اندیشی و پیشگیری از اتفاقات بعدی هست. به نظر من شاید سایر نهادها احساس می کنند اگر این عنوان را طرح کنند، عواقب ناخوشایندی برایشان دارد. البته من با صالحی امیری مدیر کمیته ملی المپیک صحبت کردم. خوشبختانه او در سطوح کلان مدیریتی تجربه و سابقه دارد و به نوعی در جریان دغدغه های ما هست.

خادم در آخر گفت: من به عنوان یک پیرمرد در عرصه ورزش، آنچه شرط بلاغ است می گویم. از مراجعی مثل کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه می خواهم تا با تدبیر و کارها مناسب، در جهت منافع ملی کشور فکری به حال این عنوان کنند تا ورزشکاران و مربیان ما با دست خالی و بدون هیچ ابزاری در میادین بزرگ ورزشی گرفتار این قبیل پرسشها و اتفاقات نشوند. مطمئنا تبعات این پرسشها گریبانگیر ورزش کشور عزیزمان ایران خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی با توجه به بیانات صریح اخیر خود در خصوص رویارویی با رقبای رژیم اشغالگر قدس گفت: حرف‌های من ترساندن نیست، بلکه یک وقت است.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | المپیک | المپیک | ایرانی | ورزشکاران | وزارت امور خارجه | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs